روش های ماساژ

در حال حاضر بیش از 100 روش ماساژ در دنیا وجود دارد که بیشتر آن ها قدمتی کمتر از 30 سال دارند . در طی سال های اخیر تئوری ها و ایده های زیادی در زمینه ماساژ بیان شده است . ماساژهای زیادی وجود دارند که در انواع درمان ها طبیعی و مکمل در جامعه کنونی جایگاه ویژه ای دارند .

ماساژ یومی هو تراپی یکی از پرطرفدارترین ماساژها می باشد .

این نوع ماساژ یکی از رشته های طب جاگزین است و همچنین یکی از روش های درمان طبیعی که نگاهی سیستماتیک به بدن انسان دارد .

پایه گذار یومی هو تراپی دکتر سایونجی ماسایوکی می باشد که رئیس انیستیتو طب و پیشگیری ژاپن میباشد . این روش مربوط به سال 1982 و در ژاپن معرفی شده است و تا به امروز جهانی گردیده و به علت نتایج درخشان و یگانه آن در پنج قاره جهان مورد استفاده قرار میگیرد و درپاره ای از دانشگاه ها و انیستیتوهای جهان تدریس می شود در ایران هم در سال 1992 توسط خود دکتر سایونجی ماسایوکی معرفی شد .
یومی هو که از ترکیب دو واژه چینی گرفته شده که به معنای ایجاد تعادل در لگن خاصره است .

دکتر ماسایوکی پس از بیست سال تحقیق در روش های درمانی طبیعی در شرق به ویژه در چین و ژاپن با انتخاب امتیازات و برتری های تکنیکی و شیوه های درمانی گوناگون و ترکیب آن ها روش درمانی نوین یومی هو تراپی را ابداع کرد .

این روش درمانی از روش های درمانی پزشکی شائولین ( اصلاح مفاصل و اسکلت انسان ) که نزدیک به استئوپاتی و کایروپراکتیک می باشد بهره می گیرد .

یومی هوتراپی از 4 روش ماساژ معروف :
1 ـ شیانزوء ( فشار درمانی )
2 ـ ماساژ چینی ( مسیر نادی ها )
3 ـ رفلکس تراپی ( بازتاب درمانی )
4 ـ انرژی درمانی
گرفته شده است .

یو می هو تراپی 2 جنبه دارد :
1 ـ جنبه پیش گیری
2 ـ جنبه درمانی

در جنبه پیشگیری با ایجاد تعادل و هارمونی در بدن ایجاد قرینگی در اندام ها، نرم نگه داشتن عضلات و مفاصل ، سالم نگه داشتن سیستم گوارش و تنفس ـ بهبود سیستم گردش خون و سیستم لنفاوی ـ بهبود عملکرد غده های درون ریز و بالاخره در افزایش سطح قدرت خود درمانی بدن این امکان را می دهد که با تنی سالم و روحی شاداب و پر انرژی در مقابل بروز بیماری ها مقاوم کند و کمتر در معرض بیماری قرار بگیرد .

در جنبه درمانی با بشترین کاربرد و اثر بخشی در اصلاح و رفع مشکلات سیستم حرکتی همچون :
ناراحتی های مفصلی، آرترز، دیسک، ساتیک و رفع دردها، سردردها، سرگیجه ها، بهبود قدرت بینائی، آسم و پاره ای از انواع آلرژی و ناراحتی زنان و زایمان و سیستم گوارشی و .... می توان نام برد
/ 0 نظر / 7 بازدید